Gergedan Boynuzu Hapı Set
1 Kutu Gergedan Boynuzu Hapı Set 45 TL
2 Kutu Gergedan Boynuzu Hapı Set 79 TL
3 Kutu Gergedan Boynuzu Hapı Set 115 TL

Kirkland Minoxidil

Saçlı kafa derisinde inflamasyon, eritem, infeksiyon, iritasyon gibi cilt hastalıkları var ise MİNOXİL Forte kullanılmamalıdır. Kirkland MİNOXİDİL tedavisi sonlandırıldığında; tedavinin sağladığı yarar ortadan kalkmakta, saç dökülmesi tekrar başlamaktadır. Saç ile ilgili yapılacak kimyasal işlemlerden (boya, perma vb.) 24 saat önce ürünün kullanımı bırakılmalıdır. Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri kirkland minoxidil uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır.Güneş kremleri, Kırkland MİNOXİL ”nin etkisini azaltabileceğinden, kirkland MİNOXİL uygulanan kafa derisi üzerine en az dört saat sonra kullanılmalıdır.

Kirklan Minoxidil Köpük

Uygulama Şekli

Kırkland MİNOXİL saç dökülmesi olan bölgeye; Günde 2 kez 5 püskürtme (1 ml) sabah ve akşam olmak üzere uygulanır.
Doz sayısı kesinlikle artırılmamalıdır.

Sprey başlığını saç dökülmesinin olduğu bölgeye bir kez püskürtüp ve parmaklarınızla masaj yoluyla yayınız. Bu işlemi 5 kez tekrarlayıp, ardından ellerinizi iyice yıkayınız. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun, uygulanan doz 5 püskürtmeyi (1ml) aşmamalıdır. Bir şişe 30 günlük kullanım dozu içerir. kirkland kullanılması unutulduğunda, bir sonraki gün yine normal dozlarda uygulanmalıdır.

Kirkland Minoxidil; dünyada insanlarda görülen saç dökülmesi ve saç çıkarma konusunda onay almış saç ürünüdür. kirkland Minoxidil, klinik deneylerle yapılan kontrollerde ispatlanmış ve Minoxidil kullananların yüzde 98 inde saç çıkardığı yapılan klinik deneylerce defalarca onaylanmıştır. Satılmakta olan diğer kozmetik ürünlerin saç çıkarma ile ilgili verdiği değerlerin hiçbir kanıtı geçerliliği yoktur. Amerika ve Avrupada bulunan dermatologların tercih ettiği bir üründür.

Kirkland Minoxidil erkek tipi saç dökülmelerinde tepe bölgesinde oldukça etkili olduğunu vurgulamaktadır. Kendisinin haricinde hiçbir ürün yardımı olmadan tek başına bu tepe bölgesinde kesin olarak saç çıkardığı görülmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse Kirkland Minoxidil; saç dökülmesine karşı problemlerde kullanılan en iyi ve en etkili ilaç olarak kabul edilmektedir.

Tıbbi literatürde çoğu makalede içeriğinde bulunan minoxidil %5'in saç çıkardığı, saç dökülmesini engellediği ve saçı beslediği bir çok kez kanıtlanmıştır. Kirkland Minoxidil'in kazanmış olduğu bu başarı sadece deneylerde kalmamış bunu tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanan saç problemi çeken hastaların memnuniyetleriyle karşıladığı ispatlanmıştır.


Kırkland kullanımı

Kirkland Minoxidil kullanmadan önce saçınızın ve saç derinizin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olun.

Minoxidil kutusundaki pipet ile 1 mL alıp saçın çıkmasını istediğiniz bölgeye ortasından başlayarak kenarlara doğru masaj yaparak dağıtınız. Uygulama yaparken sert ve bastırmak yerine yumuşak dairesel hareketlerle ilacı yedirmeye çalışın.

Günde 2 kez kullanılmalıdır. Daha fazla kullanım sonucu etkilemez.

Solüsyonu bölgeye sürdükten sonraki dört saat süre boyunca saçınızı yıkamayın ve şampuanlamayın.

İlacı sürdükten sonra ellerinizi yıkayın ki, istemeden de olsa vücudunuzun herhangi başka bir yerinde tüylenme olmasın.

İlacı sürdükten sonra saç derinizin kuruması için saç kurutma makinesiyle kurutmaya çalışmayın, fön makinesi ilacın etkisini azaltabilir.

Minoxidil leke bıraktığından, ilacı tatbik ettikten daha sonra tamamen kurumasını beklemelisiniz. Kafa derisinde döküntü, güneş yanığı, vb olursa, ilacı sürmeden mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.


Yan etkisi

Minoxidil solüsyon kullananların en yaygın şikayeti, kafa derisinde kepeklenme ve kaşıntı. Ayrıca, ilaç ilk dönemler, saç dökülmesini geçici olarak şiddetlendirebiliyor. Bu şekilde cansız saçlarınızdan kurtulup daha canlı saçlara kavuşuyorsunuz.